Coca-Cola v Etiopii otevřela novou továrnu za 100 milionů USD
Americký výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola v Etiopii otevřel novou továrnu za 100 milionů dolarů. Vyrábět může až 1,68 milionu lahví denně, informoval v pondělí web Africanews. Továrna leží asi 25 kilometrů od hlavního města Addis Abeba.
"Coca-Cola už je v Etiopii 60 let a má zde nenahraditelné místo. Založení této továrny je příslibem rozvoje v Etiopii," řekl při slavnostním otevření závodu ministr průmyslu Melaku Alebel. Továrna by měla vytvořit asi 30 000 pracovních míst.
Prezident společnosti Coca-Coly pro Afriku Bruno Pietracci řekl, že společnost má ambici zlepšit využití vody na kontinentu díky projektu, který funguje ve 41 afrických zemích a pomáhá více než 6 000 rodin. Pietracci hovořil také o využití odpadu. "Do roku 2030 vezmeme zpět každou láhev, kterou vypustíme do oběhu," řekl.
Coca-Cola byla v loňském roce čtvrtým rokem v řadě největším plastovým znečišťovatelem na světě. V roce 2019 produkovala tři miliony tun plastu ročně, což je podle deníku The Guardian zhruba 200 000 lahví za minutu. V únoru Coca-Cola slíbila, že 25 % jejích obalů bude do roku 2030 recyklovatelných.
Coca-Cola je největším světovým výrobcem nealkoholických nápojů. V prvním čtvrtletí letošního roku firma zvýšila čistý zisk o 24 % na 2,78 miliardy dolarů. Čisté tržby jí vzrostly o 16 % na 10,5 miliardy dolarů.
Zdroj: ČTK