Airbus dodal v říjnu opět více letadel, dodávky Boeingu se snížily

Evropský výrobce letecké techniky Airbus dodal v říjnu na trh opět více strojů, celkem 60, oproti září o pět více. Dodávky amerického rivala Boeingu se naopak snížily. Airbus a Boeing to uvedly ve svých úterních sděleních.
Od začátku roku do konce října poskytl Airbus zákazníkům 497 strojů. To podle agentury DPA znamená, že v posledních měsících roku musí dodat ještě 200 letadel, aby naplnil svůj roční plán 700 komerčních strojů.
Boeing dodal minulý měsíc 35 letadel, tedy stejně jako v srpnu. V září odebrali zákazníci od americké firmy 51 strojů. Tehdy přišly na trh po více než roční přestávce znovu stroje Boeing 787.
Dodávky letadel pozorně sledují investoři, zčásti proto, že letecké společnosti platí výrobcům většinu peněz až po převzetí stroje. V předchozích třech letech Airbus v dodávkách svého amerického konkurenta překonal.
Zdroj: ČTK
Aktuality
