US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,56 %
NASDAQ-0,07 %
S&P 500+0,08 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

EPH postaví v Británii elektrárnu a bateriové úložiště za bezmála 27 miliard korun

Paroplynovou elektrárnu a bateriové úložiště za více než miliardu liber postaví v Británii česká skupina Energetický a průmyslový holding miliardáře Daniela Křetínského. Projekty ještě musí schválit příslušné britské úřady.

Redakce IW
Redakce IW
21. 2. 2023 | 20:41
Energetika

Společnost EP UK Investments Ltd, která zastřešuje britská aktiva EPH, získala v kapacitní aukci patnáctiletou smlouvu na provoz nové paroplynové elektrárny o instalovaném výkonu 1 700 megawattů (MW) a bateriového úložiště o instalovaném výkonu 299 MW. "Jsme hrdí na to, že po dokončení bude tato elektrárna jednou z nejmodernějších v Evropě a zásadním způsobem přispěje k zajištění spolehlivosti dodávek elektrické energie, zvláště v době, kdy obnovitelné zdroje nejsou schopny pokrýt spotřebu elektřiny ve Velké Británii," uvedl člen představenstva EPH Jan Špringl.

Elektrárna a úložiště mají stát na místě bývalé uhelné elektrárny Eggborough, která byla vyřazena z provozu v roce 2018. Lokalitu získal EPH v roce 2015 akvizicí společnosti Eggborough Power Ltd.

Skupina EPH zaměstnává prostřednictvím svých firem více než 24.000 lidí. Holding zahrnuje po celé Evropě přes 70 společností zabývajících se výrobou elektřiny, přepravou a uskladňováním energií i logistikou. Provozní zisk (EBITDA) skupiny EPH činil podle posledních údajů za rok 2021 asi 2,3 miliardy eur a konsolidované tržby 18,9 miliardy eur.

Zdroj: ČTK

EnergetikaEPHSpojené království
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy