US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,32 %
NASDAQ+0,22 %
DOW JONES+0,60 %
PX+0,00 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-0,30 %

Agentura Fitch snížila rating dluhu Argentiny v dolarech na C z CCC-

Agentura Fitch Ratings snížila rating dluhu Argentiny v cizí měně na známku C z CCC-. Nové hodnocení znamená velmi vysokou pravděpodobnost selhání. Fitch se tak rozhodla v reakci na vládní nařízení, podle kterého některé subjekty veřejného sektoru musí prodat nebo vyměnit dolarové dluhopisy.

Redakce IW
Redakce IW
25. 3. 2023 | 9:32
Argentina

Známka C odráží hrozbu platební neschopnosti, protože prezidentské nařízení zahrnuje jednostranné výměny a nucené konverze měn, uvedla Fitch. Jakmile země uskuteční výměnu, bude rating dále snížen na stupeň označující omezené selhání.

Hodnocení dlouhodobého dluhu v místní měně však Fitch potvrdila na stupni CCC-, protože cenných papírů v domácí měně se dekrety netýkají. Schopnost země splácet svůj dluh ale zůstává podle agentury silně ohrožena.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

ArgentinaLatinská AmerikaRating
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny