US MARKETOtevírá za: 0 h 32 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Elektromobily Mercedes budou moci v Severní Americe využívat dobíjecí síť Tesly

Elektromobily německé značky Mercedes-Benz budou moci v Severní Americe od příštího roku využívat dobíjecí stanice společnosti Tesla. Německý podnik to uvedl v páteční tiskové zprávě. Plány na využívání technologie Tesly pro dobíjení elektromobilů už dříve představily přední americké automobilky General Motors (GM) a Ford Motor. O využívání dobíjecí technologie Tesly jedná rovněž německý automobilový koncern Volkswagen.

Mercedes-Benz začne svá auta od roku 2025 vybavovat dobíjecí technologií Tesly s názvem North American Charging Standard (NACS). Už v příštím roce budou moci majitelé elektromobilů značky Mercedes-Benz využívat síť více než 12 000 dobíjecích stanic Tesly v Severní Americe pomocí adaptéru. Německá automobilka rovněž uvedla, že hodlá v Severní Americe do konce desetiletí vybudovat více než 2 500 vlastních dobíjecích stanic.

Dobíjecí stanice Tesly nazvané Supercharger, kde dobití vozu na zhruba 320 km dojezdu trvá obvykle 15 minut, tvoří podle amerického ministerstva energetiky v USA přibližně 60 % celkového počtu stanic rychlého nabíjení.

Zdroj: ČTK

AutaMercedes-Benz GroupTesla
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa