US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,56 %
NASDAQ-0,14 %
S&P 500+0,03 %
ČEZ+0,25 %
KB+0,00 %
Erste+1,08 %

Čínská bateriová firma a africký fond plánují v Maroku podnik za dvě miliardy dolarů

Čínský výrobce komponent baterií CNGR Advanced Material spojuje své síly s africkým soukromým investičním fondem Al Mada a společně v Maroku vybudují závod na výrobu bateriových materiálů. Výstavba závodu začne ještě letos a výroba má být spuštěna v roce 2025. Celková investice má činit více než 20 miliard marockých dírhámů (44,6 miliardy Kč), uvedla agentura Bloomberg.

Redakce IW
Redakce IW
19. 9. 2023 | 17:02
Afrika

Maroko je bohaté na fosfátové zdroje, které jsou důležité pro výrobu lithium-železo-fosfátových akumulátorů, které se stále častěji používají v elektromobilech. Země se také nachází blízko Evropy, která je rostoucím trhem s elektromobily, a zároveň těží z dohody o volném obchodu se Spojenými státy.

Produkce podniku má stačit pro vybavení více než jednoho milionu elektromobilů ročně. Určena bude převážně na vývoz. Partneři také jednají se státní firmou OCP Group o zajištění dodávek fosfátů.

Zdroj: ČTK

AfrikaAutaČína
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy