US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ+0,54 %
NVIDIA-2,47 %

Inflace v Maďarsku v listopadu vzrostla o půl procentního bodu na 3,7 %

Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Maďarsku v listopadu stouplo na 3,7 procenta z 3,2 procenta v předchozím měsíci. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil maďarský statistický úřad.

Redakce IW
Redakce IW
10. 12. 2024 | 12:47
Inflace

Ministr hospodářského rozvoje Márton Nagy ale podle agentury MTI označil listopadový vývoj spotřebitelských cen v Maďarsku za příznivý. Uvedl také, že vláda ponechá v platnosti opatření ke snížení inflace, jako je například internetová platforma, která monitoruje ceny v největších řetězcích supermarketů.

Míra inflace v listopadu vzrostla druhý měsíc za sebou. V září klesla na tři procenta a byla nejnižší od ledna 2021. Maďarská centrální banka v listopadu ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 6,5 procenta, což je nejvyšší úroveň v Evropské unii. Cílem centrální banky je udržovat inflaci na třech procentech.

Zdroj: ČTK

InflaceMaďarsko
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio