US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,94 %
NASDAQ+0,97 %
S&P 500+0,80 %
ČEZ+0,08 %
KB+0,00 %
Erste+0,14 %

Citi výrazně zvýšila prognózu ceny zlata, očekává 3 200 dolarů za unci do tří měsíců

Analytici ze Citi Research zvýšili svůj cenový cíl pro zlato na nejbližší tři měsíce na 3 200 dolarů za trojskou unci z původních 3 000 dolarů. Hlavním důvodem je silná poptávka centrálních bank a rostoucí zájem investorů o takzvané zlaté ETF. V optimistickém scénáři banka dokonce nevylučuje růst ceny až na 3 500 dolarů za trojskou unci do konce roku.

Analytici zdůrazňují, že k dosažení úrovně 3 500 dolarů by musel přispět výrazně vyšší zájem o zajišťovací a investiční nákupy zlata, a to především kvůli obavám investorů ze stagflace nebo tvrdého přistání ekonomiky USA.

Podle Citi tak zlato zůstává atraktivním investičním aktivem v době přetrvávající ekonomické nejistoty a rostoucího rizika recese ve Spojených státech.

Unce zlata za 4 000 dolarů? Možná otázka příštího roku a půl, říká Pavel Ryba z GOLDEN GATE

Unce zlata za 4 000 dolarů? Možná otázka příštího roku a půl, říká Pavel Ryba z GOLDEN GATE

Zdroj: Reuters

Bezpečné investiceBýčí trhInvestiční a ekonomický výhledKomodityVýhled na rok 2025Vzácné kovyZlato
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

Nebaví vás drahá NVIDIA? Vsaďte na boom AI přes komodity

25. 6.-Tomáš Beránek
Průmyslové kovy