US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

Trump Media schválila zpětný odkup akcií za 400 milionů dolarů

Společnost Trump Media & Technology Group oznámila plán odkoupit vlastní akcie v hodnotě až 400 milionů dolarů. Firma má k dispozici přes 3 miliardy dolarů, které získala minulý měsíc od investorů, mimo jiné na nákup bitcoinu a rozvoj nových produktů v oblasti kryptoměn.

23. 6. 2025 | 14:55

Společnost Trump Media & Technology Group, mateřská společnost platforem Truth Social, Truth+ a fintech aplikace Truth.Fi, oznámila v pondělí, že její představenstvo schválilo zpětný odkup akcií v hodnotě až 400 milionů dolarů. Všechny odkoupené akcie budou následně zrušeny.

Akcie společnosti obchodované pod tickerem DJT na burzách Nasdaq a NYSE Texas reagovaly na oznámení růstem o přibližně 3 % v předobchodní fázi. Generální ředitel Devin Nunes uvedl, že díky zůstatku přes 3 miliardy dolarů na firemním účtu má společnost prostor k podpoře návratnosti pro akcionáře i k dalším strategickým krokům.

Zpětný odkup přichází krátce po květnovém oznámení, že Trump Media získala 2,5 miliardy dolarů od institucionálních investorů, z toho 1,5 miliardy v akciích a 1 miliardu v konvertibilních dluhopisech. Společnost část těchto prostředků využila na nákup bitcoinu.

Nunes označil bitcoin za "korunní klenot" strategie Trump Media a krok vysvětlil jako obranu proti diskriminaci konzervativně orientovaných firem ze strany tradičních finančních institucí. Kromě toho má investice podpořit spuštění ETF a dalších kryptoproduktů pod značkou Trump ještě v letošním roce, čeká se však na schválení regulačními úřady.

Přestože firma za celý rok vykázala ztrátu přes 400 milionů dolarů při tržbách pouhých 3,6 milionu, vedení věří v růstový potenciál, zejména díky expanzi do kryptoměnových produktů a podpory ze strany loajální uživatelské základny.

Zdroj: CNBC

Americké akcieDonald TrumpMédiaZpětné odkupy akcií
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio