US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,43 %
NASDAQ+0,37 %
S&P 500+0,27 %
ČEZ-0,31 %
KB+0,29 %
Erste+1,54 %

Akcie Kohl’s zdvojnásobily hodnotu, obchodování bylo přerušeno

Obchodní řetězec Kohl’s zažil bouřlivý úterní start na burze. Akcie společnosti vyskočily o více než 100 %, než došlo k pozastavení obchodování a následnému prudkému poklesu. Do titulu se nahrnuli drobní investoři, čímž možná odstartovali novou "meme-stock" éru připomínající horečku z roku 2021.

22. 7. 2025 | 16:39

Akcie amerického obchodního řetězce Kohl’s v úterý prudce posílily a jejich hodnota se dočasně více než zdvojnásobila. Obrovský zájem drobných investorů způsobil přerušení obchodování a připomněl spekulativní vlnu takzvaných "meme akcií" z pandemického roku 2021.

Kohl’s se stal nejdiskutovanější akcií na retailové investiční platformě Stocktwits. Podle údajů LSEG je aktuálně asi 49 % volně obchodovatelných akcií Kohl’s shortováno – tedy vsazeno na pokles. Po obnovení obchodování se titul stabilizoval a obchoduje se ze ziskem okolo 30 % na ceně pod 14 dolary za akcii.

"Kohl’s má řadu fundamentálních problémů, ale tato šílená vlna růstu ukazuje, co dnes dokáže skupinové chování retailových investorů. Jdou po rychlém momentum a doufají v zisk," uvedla Kim Forrestová, investiční ředitelka společnosti Bokeh Capital Partners.

Objem obchodů s akciemi Kohl’s dosáhl 87 milionů kusů, tedy 11násobku svého průměrného 25denního objemu. Takto silná aktivita napodobuje vývoj u akcií GameStop a AMC během éry lockdownů, kdy kombinace vládních stimulů, úspor a nízkých sazeb přivedla miliony retailových investorů na burzu.

Zdroj: Reuters

Americké akcieSpekulace
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Za rozpočet bych dal vládě trojku, říká člen NERV Petr Janský

Za rozpočet bych dal vládě trojku, říká člen NERV Petr Janský

2. 9.-Michaela Nováková
Rozpočet