US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

Kosmický průmysl se vrací na burzu, Firefly Aerospace +30 % při debutu

Po několikaletém útlumu se na trh vracejí veřejné nabídky akcií společností z kosmického průmyslu. Nejnověji vstoupila na Nasdaq firma Firefly Aerospace, jejíž akcie při debutu vzrostly o více než 30 %.

8. 8. 2025 | 10:27

Firefly Aerospace, podporovaná Northrop Grummanem a známá letošním úspěšným přistáním modulu Blue Ghost na Měsíci, začala ve čtvrtek obchodovat na burze Nasdaq pod tickerem FLY. Akcie v úvodu obchodování posílily o více než 34 %.

Letos na burzu tradiční cestou vstoupily také Karman Holdings a Voyager Technologies s valuacemi kolem 4 miliard USD. Vedle toho výrobce znovupoužitelných raket Innovative Rocket Technologies plánuje vstup na burzu přes fúzi se speciální akviziční společností BPGC Acquisition v hodnotě 400 milionů USD.

Podle analytiků je současná doba pro IPO v kosmickém sektoru příznivá díky státním zakázkám a rostoucí poptávce po obranných a kosmických technologiích. Zájem investorů potvrzuje i zpráva Seraphim Space, podle níž investice do kosmických start-upů dosáhly ve druhém čtvrtletí 2025 částky 3,1 miliardy USD, mezičtvrtletně o miliardu více.

Zdroj: CNBC

Akciový trhNasdaqPrimární úpis akcií (IPO)Technologie
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio