AT&T koupí od EchoStar frekvenční licence za 23 miliard dolarů
Americký telekomunikační gigant AT&T se dohodl na koupi části bezdrátových frekvenčních licencí od společnosti EchoStar za zhruba 23 miliard dolarů v hotovosti. Transakce pokryje více než 400 oblastí napříč USA a má posílit portfolio AT&T.
Dohoda přichází poté, co na EchoStar zesílil tlak amerických regulátorů kvůli nedodržení požadavků na budování celonárodní 5G sítě. Licence se vztahují na více než 400 regionů ve Spojených státech a podle AT&T výrazně posílí její portfolio v oblasti nízkopásmového a středněpásmového spektra. Společnost plánuje začít s využitím nově získaných frekvencí co nejdříve po dokončení obchodu, který by měl být uzavřen v polovině roku 2026.
Společnost EchoStar, která vlastní značku Dish Network a mobilního operátora Boost Mobile, uvedla, že prostředky z prodeje využije na splacení části dluhu a financování provozu i růstových projektů. "Nadále posuzujeme strategické příležitosti pro náš zbývající portfoliový majetek ve spolupráci s americkou vládou a dalšími účastníky trhu," uvedl generální ředitel Hamid Akhavan.
Součástí dohody je také aktualizace smlouvy o poskytování velkoobchodních síťových služeb, díky níž bude EchoStar moci nadále provozovat Boost Mobile jako hybridního mobilního operátora. AT&T se stane jeho hlavním síťovým partnerem.
Zdroj: The Wall Street Journal