US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

BYD má záložní plán pro případ omezení dodávek čipů NVIDIA

Viceprezidentka společnosti BYD Stella Li uvedla, že firma zatím nedostala žádný pokyn k zastavení používání čipů NVIDIA. Pokud by k omezení došlo, má BYD připravenou alternativu, přičemž sází na vlastní vývoj technologií.

23. 9. 2025 | 14:23

Li zdůraznila, že BYD má silné zázemí ve vývoji vlastních technologií a zkušenosti z období pandemie, kdy globální nedostatek polovodičů vážně zasáhl automobilový sektor. Firma tehdy problémy neměla právě díky vlastnímu vývoji a schopnosti rychle najít alternativní řešení.

Společnost dlouhodobě usiluje o kontrolu nad klíčovými částmi dodavatelského řetězce – od výroby baterií až po vlastní software a hardware. V současnosti využívá mimo jiné systém NVIDIA Drive AGX Orin, který umožňuje částečně autonomní řízení.

Napětí mezi USA a Čínou už dříve dopadlo na trh s čipy určenými pro umělou inteligenci. U automobilových čipů ale zatím žádné omezení z čínské strany neplatí a Li nepředpokládá, že by Peking jejich použití zakázal. "Nemyslím si, že by to jakákoli země udělala, protože by tím poškodila i samotnou Nvidii," uvedla.

Zdroj: CNBC

Automobilový průmysl (automotive)ČínaPolovodičeUmělá inteligence (AI)
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio