US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,26 %
NASDAQ+0,61 %
DOW JONES+0,09 %
PX+0,52 %
ČEZ-0,31 %
NVIDIA+2,71 %

Goldman Sachs a Morgan Stanley varují před korekcí, očekávají pokles akcií až o 20 %

Investiční banky Goldman Sachs a Morgan Stanley upozorňují na možnost 10–20% korekce akciových trhů během příštích 12 až 24 měsíců. Po rekordním cenovém růstu akcií, taženém umělou inteligencí a očekáváním poklesu úrokových sazeb, podle nich trhy čeká přirozené ochlazení.

4. 11. 2025 | 10:26

Globální akciové trhy by mohly v následujících dvou letech projít výraznější korekcí po letošním silném růstu. Uvedli to generální ředitelé bank Goldman Sachs a Morgan Stanley během Global Financial Leaders’ Investment Summitu v Hongkongu.

Šéf Goldman Sachs David Solomon uvedl, že akciové trhy mohou zaznamenat pokles o 10 až 20 % během příštích 12 až 24 měsíců. "Trhy rostou, a pak se přirozeně vracejí zpět, aby investoři mohli znovu přehodnotit svá očekávání," řekl Solomon. Zároveň dodal, že takové výkyvy jsou běžnou součástí dlouhodobého růstového cyklu a neznamenají nutnost opouštět trh.

Podobný pohled sdílel i šéf Morgan Stanley Ted Pick, podle něhož jsou mírné poklesy zdravé a pomáhají stabilizovat tržní prostředí. "Korekce o 10 až 15 % bez makroekonomického šoku jsou přirozené a dokonce žádoucí," uvedl.

Varování obou bank přichází krátce poté, co Mezinárodní měnový fond a představitelé centrálních bank (včetně šéfa Fedu Jeroma Powella a guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho) upozornili na přehřáté valuace akcií.

Goldman Sachs i Morgan Stanley zdůraznily, že Asie zůstává atraktivním regionem pro dlouhodobé investice. Goldman očekává pokračující zájem globálních investorů o Čínu, zatímco Morgan Stanley vidí potenciál v Hongkongu, Japonsku a Indii, zejména díky reformám firemního řízení, infrastrukturním projektům a rozvoji technologických sektorů - včetně umělé inteligence, elektromobility a biotechnologií.

Zdroj: CNBC

Korekce na trzíchSvětové akcie
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

30. 10.-Andrej Rády
Americké akcie