US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,33 %
NASDAQ-0,88 %
DOW JONES+0,50 %
PX+0,44 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA-2,07 %

Ano a ne do života

Jestli vám ještě dnes nikdo v ničem dobře neporadil a chybí vám to, jste tu správně. Některá z následujících doporučení si vás totiž nepochybně najdou, protože míří všemi směry.

Redakce IW
Redakce IW
27. 7. 2019 | 18:00
Psychologie
  • Nemějte špatný pocit z toho, že nevíte, co se děje. Nikdo to dnes pořádně neví.
  • Ignorujte trolly v debatách na webu a sociálních sítích. Jde jim jen o to vyvolat reakci, a jakmile toho dosáhnou, jsou k nezastavení.
  • Nepředpokládejte, že znáte fakta. Šance, že jsou zdroje vašich informací zaujaté nebo jinak problematické, je větší než kdy dříve.
  • Nevěřte všemu, hlavně na internetu ne. Všechny ty jedničky a nuly lze ohýbat až příliš snadno. A nikde žádná policie nebo rozhodčí.
  • Nenásledujte nikoho slepě, žijeme v éře jedinečnosti.
  • Twitter má jednu velkou výhodu. Nabízí celkem nově možnost sledovat zprávy, trendy, sport nebo zábavu díky jednomu kliknutí v mobilní aplikaci. Už nemusíte sledovat všechny, jejichž tweety chcete mít po ruce. Zatímco Facebook, Instagram nebo Snapchat jsou víceméně postavené na systému "od jednoho k jednomu", Twitter nyní umí nejlépe pracovat pro vás v režimu "od mnoha k jednomu". Ano, také je postaven na "od jednoho k jednomu", ale nemusí se tak již používat.
  • Zvažte, jestli si kupovat auto se spalovacím motorem. Každý nemusí chtít naskočit do elektromobility, ale varianta pronájmu nebo sdílení vozu je atraktivní i bez baterií.
  • Nemyslete si, že budete slavní, pokud nemáte jasně rozeznatelný, definovatelný a nejlépe mimořádný talent.
  • O hardware nejde, vše je o softwaru. Ten dokáže člověka hodně zmást, ale když tomu dáte čas, ovládnete ho.
  • Lidé potřebují z něčeho žít, a když jim to dáte, zbohatnete. Ano, nepochybně jde o produkty a služby, v jádru jsou ale vždy nápady.
  • Studium má smysl. Pamatujte ale na to, že jakkoli na získání řady pracovních zkušeností potřebujete nejprve diplom ze školy, ve škole samotné se až na výjimky (lékaři, účetní a někteří další) nejvíce naučíte mimo přednášky. Také si uvědomte, že (opět až na výjimky) v 18 nebo ve 20 letech jen sotva máte jasno v tom, co jednou budete (chtít) dělat.
  • Cesta k úspěchu je plná obětí všeho druhu.
  • Nesnažte se mít co nejvíce věcí, daleko lepší jsou zkušenosti. (Normální) lidi nezajímá, jakým autem jezdíte, ale kde jste byli na večeři, co jste viděli za výstavu nebo divadelní představení a kam plánujete cestovat.
  • O životě se více dozvíte z beletrie, literatura faktu má jiné výhody.
  • Nechoďte pozdě.

Zdroj: The Lefsetz Letter

Mezilidské a pracovní vztahyPonaučení pro investoryPsychologie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh