US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,00 %
NASDAQ-0,16 %
DOW JONES-0,13 %
PX-1,13 %
ČEZ-0,08 %
NVIDIA+1,39 %

Amazon hodlá letos v Evropě vytvořit tisíce nových míst

Největší světový internetový obchod Amazon.com plánuje vytvořit letos v Evropě několik tisíc pracovních míst. Oznámila to v pátek firma. Za loňský rok v Evropě vytvořila 10 000 nových míst, což je pro ni dosavadní rekord v tomto regionu. V současnosti zde má zhruba 40 000 zaměstnanců.

Redakce IW
Redakce IW
22. 1. 2016 | 14:05
Pracovní trh

"Poptávka po našich službách v Evropě je silnější než kdy dříve. V roce 2015 jsme vytvořili přes 10 000 nových pracovních míst a tisíce dalších jich chceme vytvořit v tomto roce. Přijímáme lidi s různým vzděláním, zkušenostmi a dovednostmi. Budeme potřebovat zaměstnance od vědců zabývajících se řečí přes experty na digitální média až po zaměstnance distribučních a zákaznických center," uvedl v páteční tiskové zprávě viceprezident Amazonu EU pro oblast maloobchodu Xavier Garambois.

Amazon zahájil činnost na internetu v červenci 1995. Nyní je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických prodejců vystřídal firmu Wal-Mart.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AmazonEvropaPracovní trh
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

Speciál: Jak zvládnout paniku na trzích

7. 2.-Andrej Rády
Panika na trzích