US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,89 %
NASDAQ+1,88 %
S&P 500+1,52 %
ČEZ+0,16 %
KB+0,48 %
Erste-2,90 %

Fortuna čeká za rok 2015 díky vyšším maržím a nárůstu objemu sázek překonání výhledu

Sázková kancelář Fortuna překvapivě zveřejnila aktualizovaný odhad svého hospodaření v loňském roce. Očekává nyní pokles zisku EBITDA (zisk před zdaněním, úroky a odpisy) o 3-6 % meziročně, což značí výrazné zlepšení oproti původně očekávanému poklesu o 25-30%. Společnost uvedla, že jí pomohly silné marže ve čtvrtém čtvrtletí a nárůst objemu sázek.

Redakce IW
Redakce IW
28. 1. 2016 | 9:10
Akcie ČR

Objem sázek by měl dosáhnout až 845 milionů eur oproti původně očekávaným 790 milionům eur. Kapitálové výdaje by měly za rok 2015 dosáhnout 9 milionů eur oproti výhledu 12-16 milionů eur.

"Jedná se o výrazně pozitivní zprávu. Překonání výhledu na úrovni objemu sázek bylo očekáváno, výrazné navýšení výhledu pro zisk EBITDA znamená pozitivní změnu ve výši 6-8 milionů eur oproti původním odhadům. Nižší kapitálové výdaje byly již managementem avizovány při posledním konferenčním hovoru, lze očekávat jejich navýšení v roce 2016 (předpokládáme je kolem 16 milionů eur). Prostor pro dividendu v roce 2016 tak vidíme malý," okomentovala zprávu Renáta Ďurčová, analytička z České spořitelny.

"Očekáváme na zprávu výraznou pozitivní reakci akcií, nicméně pro investory budou zásadní především až informace k dividendové politice, které zatím nebyly zveřejněny," doplnil Milan Lávička, analytik z J&T Banky.

Zdroj: Reuters

Akcie ČRFortunaVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

21. 8.-Andrej Rády
Americké akcie