US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,40 %
NASDAQ+0,66 %
DOW JONES-0,04 %
PX+0,45 %
ČEZ-0,15 %
NVIDIA-0,10 %

Thompson Reuters prodá divizi IP&S za 3,55 miliardy USD

Globální zpravodajská a informační společnost Thomson Reuters Corp. se dohodla na prodeji svých aktivit v oblasti duševního vlastnictví a vědy soukromým investičním skupinám Onex Corp. a Baring Private Equity Asia za 3,55 miliardy USD (86,8 miliardy Kč). Firma se dále hodlá zaměřit jen na své aktivity v oblasti financí, práva, daní a účetnictví.

Divize Intellectual Property & Science (IP&S) poskytuje informace z oblasti duševního vlastnictví a vědy a s tím související nástroje a služby vládám, univerzitám a společnostem. Prodej by měl být dokončen ještě v letošním roce, musí ho schválit antimonopolní úřad.

Thomson Reuters v prohlášení uvedl, že jednu miliardu USD z prodeje použije na zpětný odkup akcií, splacení části dluhu a investice do dalších aktivit.

Thomson Reuters již v listopadu oznámil, že hodlá divizi s příjmy zhruba 1 miliarda USD a více než 4000 zaměstnanci prodat, protože se rozhodl, že tyto aktivity již nepovažuje za své hlavní. Podle společnosti Bloomberg zájem o divizi měly mimo jiné firmy Bain Capital, BC Partners, Informa Plc a Carlyle Group LP.

Zdroj: ČTK

Informační technologieZpětné odkupy akciíZpravodajství
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

7. 10.-Andrej Rády
Investiční strategie