US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,93 %
NASDAQ-0,56 %
S&P 500-0,02 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Výsledky Hasbro ve 2Q: Čistý zisk na akcii 0,41 USD (odhad: 0,33 USD, loni: 0,33 USD), tržby: 878,9 milionu USD (odhad: 859,3 milionu USD, loni: 797,7 milionu USD)

Americkému výrobci hraček Hasbro ve druhém čtvrtletí vzrostl čistý zisk o 24,6 % na 52,1 milionu USD. K růstu přispěla vysoká poptávka po panenkách Disney Princess a Frozen a také zájem o figurky z filmové série Hvězdné války, uvedla v pondělí firma.

Tržby z hraček zaměřených na kluky, kam spadají hračky inspirované sérií Hvězdné války či zbraně Nerf, stouply o 4 %. Hračky pro kluky mají na celkových příjmech podíl asi 40 %.

Tržby z prodeje hraček pro děvčata vzrostly o 35 % a zaznamenaly druhý čtvrtletní růst za posledních sedm čtvrtletí. Firma koupila v roce 2014 práva na výrobu panenek inspirovaných princeznami z filmů společnosti Walt Disney, jako jsou Popelka a Sněhurka. Tyto panenky začala firma prodávat v letošním roce.

"Licencované hračky jsou pro hračkářský průmysl důležité, v letošním roce se budou na celkovém prodeji podílet skoro z 30 %," poznamenala analytička výzkumné společnosti NPD Group Frédérique Tuttová.

Zdroj: MarketWatch, ČTK

Americké akcieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná