Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu stagnovala na 6,1 %

Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu zůstala beze změny na 6,1 %, tedy nejníže od sjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezónně očištěných údajů, které ve středu zveřejnil spolkový úřad práce.
Počet nezaměstnaných se meziměsíčně snížil o 7 tisíc na 2,675 milionu lidí, analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters počítali s mírnějším poklesem o 4 tisíce osob po předchozím poklesu o 8 tisíc (revidováno ze 7 tisíc).
"Poptávka po práci měřená zaměstnaností a registrovanými volnými pracovními místy zůstává vysoká," poznamenal šéf úřadu práce Frank-Jürgen Weise.
Příznivá situace na pracovním trhu by mohla podpořit spotřebitelské výdaje, které ve druhém čtvrtletí patřily spolu s vývozem a státními výdaji k hlavnímu motoru německé ekonomiky. Ta ve druhém čtvrtletí proti předchozím třem měsícům vzrostla o 0,4 procenta. Po růstu o 0,7 procenta v prvním čtvrtletí ale tempo její expanze zpomalilo.
Zdroj: ČTK, Bloomberg