US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,84 %
NASDAQ-1,43 %
DOW JONES-0,34 %
PX+0,34 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-3,93 %

Kofola ČS: Polský investor prý chce prodat 37% podíl ve firmě

Podle informací z trhu polský finanční investor Enterprise Investors hodlá prodat svůj 37% podíl ve společnosti Kofola ČeskoSlovensko. Vzhledem k tomu, že většinový vlastník, rodina Samarasů, neplánuje podíl odkoupit, je jednou z možností prodej přes burzu.

Redakce IW
Redakce IW
31. 10. 2016 | 9:58
Akcie ČR

"Zprávu vnímáme pozitivně vzhledem k tomu, že akcie Kofoly dlouhodobě trpěly nízkou likviditou. Vyšší podíl obchodovaný na burze by podpořil její obchodování a umožnil lépe odrážet hospodářské výsledky společnosti," uvedl Richard Miřátský, analytik z Komerční banky.

"Enterprise Investors drží v Kofole 37 % akcií a dle týdeníku Euro bude končit investiční horizont, který si firma stanovila. Vzhledem k tomu, že prodej majoritnímu akcionáři, rodině Samarasů, je nepravděpodobný, nabízí se prodej přes burzu. Euro cituje viceprezidenta Enterprise Investors Ivana Jakúbka, podle kterého je doba investice v Kofole 8 let již poměrně dlouhá a prodej akcií na burze je určitě součástí strategie budoucího postupného exitu," doplnil Marek Ševčík z J&T Banky.

Zdroj: Komerční banka

Aktualita pro rok 2026

Akcie ČRKofola ČeskoSlovensko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie