US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,89 %
NASDAQ+1,88 %
S&P 500+1,52 %
ČEZ+0,16 %
KB+0,48 %
Erste-2,90 %

Slovenská a bulharská firma podepsaly dohodu o plynovodu Eastring

Slovenská plynovodní společnost Eustream a její bulharský protějšek Bulgartransgaz v pátek podepsaly další předběžnou dohodu o spolupráci na projektu plynovodu Eastring, který má přepravovat plyn ze Slovenska přes Maďarsko do Rumunska a Bulharska. Projekt má propojit plynárenské sítě západní a jihovýchodní Evropy, sdělilo v pátek bulharské ministerstvo energetiky.

Redakce IW
Redakce IW
4. 11. 2016 | 17:30
Zemní plyn

Páteční dohoda navazuje na červencové uzavření memoranda ohledně tohoto projektu mezi oběma vládami a červnové memorandum mezi oběma plynovodními operátory. Předpokládaná přepravní kapacita plynovodu by měla dosáhnout až 40 miliard metrů krychlových suroviny ročně a projekt by měl snížit nynější takřka úplnou závislost Bulharska na ruském plynu.

Bulgartransgaz také plánuje příští rok vypracovat studii vybudování plynovodního uzlu v Bulharsku. Ten by podle agentury Reuters dopravoval, skladoval a do jihovýchodní i střední Evropy distribuoval plyn z Ruska a od Kaspického moře. Projekt by nahrazoval zrušený ruský projekt plynovodu SouthStream, který měl přepravovat ruský plyn přes Černé moře na Balkán a dál do Evropy.

Zdroj: ČTK

BulharskoSlovenskoZemní plyn
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

21. 8.-Andrej Rády
Americké akcie