US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,76 %
NASDAQ-1,33 %
DOW JONES-0,78 %
PX-0,06 %
ČEZ+0,23 %
NVIDIA-1,45 %

Asijské akciové trhy v reakci na výsledky prezidentských voleb v USA uzavřely v červených číslech

Asijské akcie ve středu oslabily. Celá seance se nesla ve znamení amerických prezidentských voleb, které ovládl republikán Donald Trump. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 uzavřel středeční obchodování s poklesem o 5,36 %. Zaznamenal tak nejprudší jednodenní propad od června, kdy se burzy dostaly pod tlak kvůli rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii.

Redakce IW
Redakce IW
9. 11. 2016 | 10:15
Asijské akcie

Australský S&P/ASX 200 i přes pozitivní úvod obchodování (+0,8 %) klesl o 1,92 %. Australská burza ve středu zároveň zaznamenala rekordní objem obchodů. Předchozí rekord 1,53 milionu obchodů z 24. června, tedy ze dne oznámení výsledků britského referenda o brexitu, překonalo středečních 1,71 milionu transakcí.

Jihokorejský Kospi klesl o 2,25 %, hongkongský Hang Seng ztratil 2,16 % a nedařilo se ani čínským akciím. Shanghai Composite odepsal 0,62 % a menší Shenzhen Composite přišel o 0,58 %. Index CSI300, který zahrnuje největší firmy registrované na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, zakončil obchodování se ztrátou 0,5 %.

Z ekonomických dat investoři vyhodnocovali čínskou inflaci za říjen. Tempo meziročního růstu cen stouplo na 2,1 % z 1,9 % (v souladu s odhady), meziměsíčně se naopak ceny o 0,1 % snížily poté, co v září o 0,7 % vzrostly (čekala se stagnace).

Zdroj: CNBC

Asijské akcie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vzkaz od tradera: Jen si kousejte nehty a prodávejte akcie, my si je rádi koupíme

Vzkaz od tradera: Jen si kousejte nehty a prodávejte akcie, my si je rádi koupíme

17. 10.-Andrej Rády
Americké akcie