US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,63 %
NASDAQ+0,47 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ-1,38 %
KB+0,00 %
Erste-0,42 %

Německo zvýší počet pracovníků v bezpečnostních složkách

Kvůli rostoucímu teroristickému nebezpečí i úkolům spojeným s řešením migrační krize zvýší Německo počet zaměstnanců policie a dalších úřadů, které se starají o bezpečnost v zemi. S odvoláním na zdroje z parlamentu o tom v pátek informoval list Die Welt. Rozpočtový výbor Spolkového sněmu údajně schválil dodatečné výdaje na bezpečnost ve výši 876 milionů eur.

Redakce IW
Redakce IW
11. 11. 2016 | 12:39
Německo

Vyčleněné peníze by měly do roku 2020 posloužit ke zvýšení počtu zaměstnanců bezpečnostních složek o 4 300 osob. Největší posilu má získat spolková policie, kde by mělo nově pracovat 3 250 žen a mužů. Jen v příštím roce nabere spolková policie 1 970 nových příslušníků.

Přes 800 nových zaměstnanců přijme příští rok také Spolkový kriminální úřad (BKA) a posila čeká rovněž úřad pro technickou pomoc THW, který plní úkoly v oblasti civilní ochrany.

Zcela nově vznikne úřad s názvem Centrální pracoviště pro informační techniku v bezpečnostní oblasti (Zitis), kde od prvního ledna budou počítačoví experti luštit zašifrovanou komunikaci na síti. Zpočátku pro úřad bude pracovat 120 lidí, počítá se ale s postupným nárůstem jejich počtu i celkového rozpočtu úřadu.

Zdroj: ČTK

NěmeckoTerorismus a extremismus
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná