US MARKETOtevírá za: 5 h 42 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Fischer (Fed): Fiskální politika může pomoci centrální bance a celé ekonomice

Fiskální politika může být nápomocná při oživování americké ekonomiky a může ulevit monetární politice, jež "byla v rukou Fedu po několik let tím jediným, oč se ve Washingtonu hrálo". V pondělí to řekl viceguvernér americké centrální banky (Fed) Stanley Fischer.

Nepřímá kritika administrativy Baracka Obamy a jistý stupeň vstřícnosti Stanleyho Fischera vůči plánovaným daňovým škrtům jeho nástupce v úřadu Donalda Trumpa do značné míry kontrastuje s předcházejícími výroky guvernérky Fedu Janet Yellenové.

Fischer se diplomaticky odmítl zabývat krátkodobými vyhlídkami, řekl ovšem, že "ačkoli panují neshody ohledně toho, které konkrétní postupy budou nejúčinnější, je pravděpodobné, že kombinace vylepšené veřejné infrastruktury, zvýšení kvality školství, posílení pobídek soukromým investicím a efektivnější regulace patrně přispěje ke zvýšení produktivity a životní úrovně".

Donald Trump plánuje provést razantní daňové škrty a například investice do infrastruktury jsou dosud jedním z mála příslibů konkrétních kroků, jimiž chce čerstvě zvolený prezident po svém nástupu do Bílého domu v lednu 2017 americké ekonomice pomoci.

Zdroj: CNBC

Americká ekonomikaCentrální bankyFedPodpora ekonomikySpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika