US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,07 %
NASDAQ-0,55 %
S&P 500+0,06 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Babiš nečeká do voleb další změny daní

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) nepředpokládá, že by se do voleb měnily daně nad rámec balíčku, který v současnosti projednává Sněmovna. Novinářům v úterý řekl, že další změny daní budou předmětem programů jednotlivých stran pro podzimní volby. Sám vidí do budoucna prostor spíš pro snižování DPH než spotřební daně.

Redakce IW
Redakce IW
3. 1. 2017 | 15:24
Česká republika

Před volbami očekává pouze schválení daňového balíčku, který například zvyšuje daňové slevy na druhé a další děti, na další změny je málo času. "Jsme deset měsíců před volbami, už se moc toho nezmění a bude to předmětem volebních programů jednotlivých politických stran pro příští volební období," řekl Babiš o možné úpravě daňového systému.

"Sociální demokracie už dala na známost, že chce navyšovat daně, že chce dávat sektorové daně. Já bych chtěl daně naopak snižovat a pořádně vybírat. Stát má ještě obrovské rezervy z hlediska provozu a z hlediska efektivnosti, myslím, že stát má ještě velké možnosti snižovat své provozní náklady," řekl Babiš.

Z dlouhodobé perspektivy vidí v Česku prostor pro snížení daňové zátěže nízkopříjmových a středněpříjmových skupin. Zmínil možné snížení DPH v restauracích a v hotelech. Naopak o snížení spotřební daně z pohonných hmot nyní neuvažuje.

V kampani před volbami hodlá využít i výsledky loňského státního rozpočtu, který skončil v rekordním přebytku 61,8 miliardy korun. "Na rozdíl od některých kritiků, kteří tu nasekali velké dluhy, já budu odsud odcházet bez dluhů," řekl. "Proč bychom se nemohli pochválit, že jsme tady odvedli nějakou práci," doplnil.

Zdroj: ČTK

Česká republikaDaně
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná