US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,84 %
NASDAQ-1,43 %
DOW JONES-0,34 %
PX+0,34 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-3,93 %

UniCredit má kvůli odpisům za loňský rok ztrátu 11,8 miliardy eur

Největší italská bankovní skupina UniCredit vykázala za loňský rok ztrátu 11,8 miliardy eur (318,9 miliardy Kč). Odrážejí se v ní zejména mimořádné odpisy spojené s očištěním bilance od špatných úvěrů, uvedla banka ve čtvrtečním sdělení. Bez odpisů by hospodařila se ziskem 1,3 miliardy eur. Banka před ztrátou varovala už koncem ledna, v roce 2015 vykázala čistý zisk 1,7 miliardy eur.

Redakce IW
Redakce IW
9. 2. 2017 | 15:28
Itálie

UniCredit tento týden zahájila prodej nových akcií v objemu 13 miliard eur, aby si zlepšila rozvahu. Úpis má skončit 10. března.

UniCredit je jedinou italskou bankou, která byla označena za globálně systémově důležitou. V prosinci banka oznámila, že v rámci plánu na zlepšení hospodaření uzavře více než 900 poboček a propustí zhruba 14 000 zaměstnanců.

V samotném čtvrtém čtvrtletí UniCredit vykázala čistou ztrátu 13,6 miliardy eur, neboť právě v závěru roku zaúčtovala největší část odpisů. Celkem banka odepsala 13,1 miliardy eur, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Evropské bankyItálieUniCredit
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie