US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,31 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

Průmyslové zakázky v Německu v únoru ožily z lednového propadu

Objem nových zakázek německých průmyslových podniků v únoru ožil z lednového nejhlubšího propadu za osm let. Vyplývá to ze čtvrtečních údajů spolkového ministerstva hospodářství. Nárůst však nedosáhl očekávání.

Redakce IW
Redakce IW
6. 4. 2017 | 9:10
Německo

Zakázky se proti předešlému měsíci zvýšily o 3,4 procenta. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali nárůst o čtyři procenta. V lednu se zakázky propadly o 6,8 procenta.

Oživení táhly zakázky z Německa, které vyskočily o 8,1 procenta a zaznamenaly nejrychlejší růst od května 2011. Zahraniční zakázky však zůstaly beze změny a zakázky ze zemí eurozóny klesly o 2,4 procenta.

Největší evropská ekonomika loni vzrostla o 1,9 procenta, nejrychleji za pět let. V letošním roce vláda čeká zpomalení růstu na 1,4 procenta.

Zdroj: ČTK

NěmeckoPrůmysl
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio