US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,40 %
NASDAQ+0,66 %
DOW JONES-0,04 %
PX-0,06 %
ČEZ+0,31 %
NVIDIA-0,10 %

Kurz bitcoinu vzrostl na nový rekord nad 1 400 dolarů

Kurz kybernetické měny bitcoin v úterý vystoupil na nový rekord nad 1 400 dolarů za jednotku a za poslední rok se zvýšil na více než trojnásobek. Poslední vlna růstu se podle agentury Reuters připisuje silné poptávce v Japonsku, kde byl nedávno bitcoin prohlášen za legální platební prostředek.

Redakce IW
Redakce IW
2. 5. 2017 | 14:28
Bitcoin

Bitcoin v úterý na evropské burze Bitstamp vzrostl až o 3 procenta na rekordních 1 437 dolarů. Při této úrovni se úhrnná hodnota všech bitcoinů v oběhu blíží 25 miliardám dolarů.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem, který je naprogramovaný tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem.

Kurz bitcoinu je ve srovnání s oficiálními měnami velmi rozkolísaný a snadno podléhá spekulacím. Na rozdíl od běžných měn za sebou bitcoin nemá kotvu v podobě reálné ekonomiky, na jejíž výkon by byl navázán, a nezaštiťuje jej ani žádná centrální banka.

Webová stránka Cryptocompare, která analyzuje obchodování s bitcoinem, uvedla, že za posledních 24 hodin se asi 50 procent objemu bitcoinových obchodů uskutečnilo na paritě s japonským jenem. To podle zakladatele stránky Charlese Hayera souvisí s přijetím bitcoinu za jedno z povolených platidel v Japonsku.

Zdroj: ČTK

BitcoinMěny
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

7. 10.-Andrej Rády
Investiční strategie