Bloomberg: Bosch bude dodávat senzory pro telefony iPhone

Německý elektrotechnický koncern Robert Bosch GmbH získal zakázku americké technologické firmy Apple na dodávky pohybových senzorů pro novou verzi telefonů iPhone. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký jednání.
Dosavadním hlavním dodavatelem těchto komponentů je společnost InvenSense, na jejíchž příjmech se Apple podílí 60 procenty. Akcie InvenSense ve čtvrtek zareagovaly na zprávu propadem o více než pět procent. Všechny tři firmy odmítly informaci agentury Bloomberg komentovat.
Podle jejího zdroje by se oba výrobci měli na dodávkách těchto komponentů podílet zhruba polovinou. Bosch už nyní pro telefony iPhone dodává senzory barometrického tlaku.
Šéf Applu Tim Cook se snaží nakupovat komponenty nejméně od dvou dodavatelů, aby měl lepší pozici při jednání o cenách.
Novou a zásadně modernizovanou verzi chytrého telefonu iPhone hodlá Apple uvést na trh ještě letos, v roce jeho 10. výročí. Komponenty z provenience společností Bosch a InvenSense budou obsahovat gyroskopy a akcelerometry, které uživateli pomohou počítat kroky a uplatní se i při hraní her.
Zdroj: ČTK
Aktuality
