US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,45 %
NASDAQ-0,30 %
S&P 500-0,25 %
ČEZ+0,08 %
KB+0,38 %
Erste-0,05 %

Čtvrtletní zisk Bank of America vzrostl o desetinu

Společnost Bank of America ve druhém čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o deset procent na 5,3 miliardy dolarů. V úterý to oznámila firma, která je podle hodnoty aktiv druhou největší bankou ve Spojených státech.

Redakce IW
Redakce IW
18. 7. 2017 | 12:55
Bank of America

Výsledky podniku byly podpořeny růstem příjmů z úroků, jenž kompenzoval pokles příjmů z obchodování na finančních trzích. Zisk na akcii se zvýšil na 46 centů ze 41 centů před rokem. Překonal tak očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 43 centů.

Čisté příjmy z úroků vzrostly o téměř devět procent na zhruba 11 miliard dolarů. Bank of America podobně jako další finanční ústavy ve Spojených státech těžila z postupného zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou.

Zdroj: Bloomberg, ČTK

Americké akcieAmerické bankyBank of AmericaVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Největší firmy táhnou trh nahoru. A vám to vadí?!

S&P 500: Největší firmy táhnou trh nahoru. A vám to vadí?!

8. 8.-Andrej Rády
Americké akcie