Bitcoin po snovém víkendu pokračuje v růstu

Nejpopulárnější kryptoměna v pondělí pokračuje v růstu z minulého týdne. O víkendu bitcoin poprvé překonal hranici 4 000 USD za jednotku a v pondělí v 13.00 se podle serveru coinmarketcap.com pohyboval již okolo 4 190 USD, když rostl o 3,5 %. Tržní kapitalizace bitcoinu činí již více než 69 miliard USD.
Zájem o bitcoiny vzrostl za poslední týden, kdy stouply také ceny zlata, zatímco ceny akcií a dluhopisů klesaly. Investoři se uchýlili převážně k bezpečným investicím a k alternativním aktivům kvůli nervozitě kolem Severní Koreje.
Daří se i dalším populárním digitálním měnám. Ethereum ve 13.00 rostlo o 2 % a ripple si připisoval více než 6 %. Nově vzniklá měna bitcoin cash se pohybovala zhruba 0,6 % v zelených číslech.
Zdroj: coinmarketcap.com
Aktuality
