US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,77 %
NASDAQ-0,22 %
S&P 500-0,43 %
ČEZ+0,00 %
KB-0,67 %
Erste-2,66 %

Ceny bydlení na Slovensku rostou nepřetržitě od roku 2014

Ceny bytů a domů na Slovensku rostou nepřetržitě od roku 2014. Ve druhém čtvrtletí reality určené k bydlení zdražily meziročně více než na začátku roku, vyplývá z údajů, které ve středu zveřejnil slovenský statistický úřad. Prodejní ceny bytů a domů ve druhém čtvrtletí stouply meziročně v průměru o 6,6 procenta, zatímco v prvním kvartálu se zvýšily o 3,8 procenta.

Redakce IW
Redakce IW
30. 8. 2017 | 12:05
Slovensko

Rychleji se přitom ve druhém čtvrtletí zvyšovaly ceny starších nemovitostí než novostaveb, mezi které statistici zařazují nemovitosti mladší než tři roky.

V průměru za posledních sedm let byty a domy na Slovensku zdražily o šestinu. Tento vývoj provázel růst ekonomiky, nižší nezaměstnanost a pokles úrokových sazeb z hypotečních úvěrů.

Pohyb cen nemovitostí určených k bydlení sleduje i slovenská centrální banka (NBS), která vychází z nabídkových cen bytů a domů z databáze Národní asociace realitních kanceláří Slovenska. Podle NBS průměrná cena metru čtverečního bytů a domů v zemi pod Tatrami v letošním druhém čtvrtletí stoupla na nejvyšší hodnotu od prvního kvartálu roku 2009 a v meziročním srovnání se zvýšila o sedm procent.

Zdroj: ČTK

BydleníNemovitostiRealitní trhSlovensko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

Index S&P 500 je nejdražší v historii. Těchto 20 slibných firem se ale vymyká

21. 8.-Andrej Rády
Americké akcie