US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,27 %
NASDAQ-0,07 %
S&P 500-0,13 %
ČEZ-1,25 %
KB+0,48 %
Erste-1,62 %

Evropské burzy v úterý uzavřely v plusu, v zelených číslech se udržel i index španělské akciové burzy

Evropské akciové trhy v první polovině úterní seance sice kolísaly mezi pozitivním a negativním pásmem, rekordní úvod obchodování na Wall Street je však poslal do plusu. Investoři se soustředili zejména na dění ve Španělsku, kde panuje napjatá atmosféra po nedělním referendu o nezávislosti Katalánska. V Německu se v úterý kvůli státnímu svátku neobchodovalo.

Redakce IW
Redakce IW
3. 10. 2017 | 18:00
Evropské akcie

Regionální index STOXX Europe 600 stoupl o 0,66 % na 390,72 bodu, britský FTSE 100 si připsal 0,39 % na 7 468,11 bodu a francouzský CAC 40 si polepšil o 0,32 % na 5 367,41 bodu. Index španělské akciové burzy IBEX se v úterý částečně vzpamatoval z pondělního poklesu o 1,21 % a uzavřel se ziskem 0,02 %.

Britské akcie byly v úterý pod tlakem horších než očekávaných makrodat, převážily je však zisky maloochodních společností a sektoru základních materiálů. Britský index nákupních manažerů ve stavebnictví klesl na 48,1 bodu z 51,1 bodu v předchozím měsíci. Analytici počítali s poklesem pouze na 50,8 bodu. 

Pomyslným vítězem dne se stala britská společnost Ferguson, jejíž akcie zdražily o 4,03 % po tom, co společnost oznámila zpětný odkup akcií v hodnotě 500 milionů liber, který jí umožnily lepší než očekávané výsledky hospodaření.

Evropské akcie (3. října 2017)              Zdroj: CNBC

Hlavní úterní události na evropských trzích

Výsledková seźona

Zdroj: CNBC

Evropské akcieShrnutí obchodování v Evropě
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Česko jako investiční destinace: Proč zahraniční firmy váhají?

Česko jako investiční destinace: Proč zahraniční firmy váhají?

12. 9.-Vendula Pokorná
Byznys a podnikání