US MARKETOtevírá za: 7 h 14 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Polské PKN Orlen stoupl ve třetím čtvrtletí zisk o pět procent

Největší polské rafinérské společnosti PKN Orlen stoupl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o pět procent na 1,603 miliardy zlotých. Růst podpořilo vyšší využití kapacit po loňském uzavření rafinerií a vyšší objem prodeje. Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnila společnost.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali ve třetím čtvrtletí zisk až dvě miliardy zlotých. Příjmy meziročně stouply o 17,3 procenta na 24,73 miliardy zlotých, rovněž však zaostaly za odhady analytiků. Objem prodeje se zvýšil o deset procent.

Firma vyplatí na dividendách 1,3 miliardy zlotých, tedy tři zloté na akcii. To je nejvyšší dividenda, jakou kdy zatím PKN Orlen vyplatil akcionářům.

Unipetrolu vzrostl ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně více než dvojnásobně na 1,5 miliardy korun. Podle Unipetrolu výsledky pozitivně ovlivnil stabilní provoz rafinerií, které v posledních dvou letech postihly výpadky kvůli haváriím. Objem zpracované ropy podle čtvrteční zprávy holdingu meziročně stoupl dvojnásobně na 2,1 milionu tun.

Zdroj: ČTK

ORLENVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika