US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,00 %
NASDAQ-0,16 %
DOW JONES+0,47 %
PX-0,06 %
ČEZ+0,15 %
NVIDIA-0,78 %

Koncern BP se zotavil, zahájí odkup vlastních akcií

Britská společnost BP zahájí v polovině listopadu program odkupu vlastních akcií, a stane se tak první z velkých energetických společností v Evropě, která tento krok učiní od propadu cen ropy v polovině roku 2014. Informovala o tom ve středu agentura Reuters. Firma, která plán odkupu avizovala už koncem října, začne akcie odkupovat 15. listopadu.

Redakce IW
Redakce IW
15. 11. 2017 | 13:14
Evropské akcie

Maximální počet činí 1,96 miliardy a je shodný s počtem akcií, které firma vydala, aby kompenzovala negativní dopady programu, v němž investoři mohou v rámci výplaty dividend získat jak hotovost, tak akcie.

BP se podařilo zotavit se z otřesu, který následoval po havárii ropné plošiny Deepwater Horizon v roce 2010 a který jí přišel na více než 63 miliard dolarů. Ve třetím čtvrtletí se jí podařilo meziročně zdvojnásobit zisk na 1,87 miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK

Evropské akcieRopa
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vzkaz od tradera: Jen si kousejte nehty a prodávejte akcie, my si je rádi koupíme

Vzkaz od tradera: Jen si kousejte nehty a prodávejte akcie, my si je rádi koupíme

17. 10.-Andrej Rády
Americké akcie