US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Šéf Airbusu Tom Enders nebude znovu usilovat o funkci

Generální ředitel evropského výrobce letadel Airbus Tom Enders nebude usilovat o opětovné zvolení do funkce po vypršení svého mandátu v dubnu 2019 a z postu odejde. V pátek to oznámila společnost. Devětapadesátiletý Enders působí v čele Airbusu a zbrojovky EADS 14 let. Firma zároveň oznámila, že provozní ředitel a prezident divize komerčních letadel Fabrice Brégier skončí v únoru 2018.

Redakce IW
Redakce IW
15. 12. 2017 | 9:40
Airbus

Správní rada společnosti chce v příštím roce začít hledat nového kandidáta na ředitele. Dlouhou dobu byl za nástupce Enderse považován šestapadesátiletý Brégier. Ten se nyní rozhodl odejít s tím, že se nehodlá účastnit výběrového řízení na funkci ředitele a raději odejde, napsala agentura Reuters.

Airbus je za americkým Boeingem druhým největším výrobcem a dodavatelem letadel na světě. Příjmy firmy loni činily 67 miliard eur. Po celém světě má 134 000 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK

AirbusEvropské akcieManagement
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

5 % HDP na obranu: První krok byl hračka, teď přijdou skutečné výzvy

5 % HDP na obranu: První krok byl hračka, teď přijdou skutečné výzvy

dnes-Tomáš Beránek
Zbraně