Ford požádal v Německu o bankovní licenci, bojí se dopadu brexitu

Společnost Ford of Europe požádala v Německu o bankovní licenci. Tento krok jí má zajistit hladké fungování v případě, že její britský bankovní ústav nebude moci poskytovat služby na panevropské bázi poté, co Británie opustí Evropskou unii. V pátek to oznámil mluvčí společnosti.
Potvrdil tak čtvrteční informaci německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), podle něhož byla žádost předložena německému úřadu pro dohled na finančním trhem BaFin vloni v létě a automobilka už pro budoucí německou banku hledá zaměstnance.
O leasing, půjčky a pojištění evropských zákazníků automobilky se stará finanční ústav Ford Credit Europe, který sídlí v britském městě Warley a pobočku má v Kolíně nad Rýnem.
"Důvodem, proč společnost předložila žádost o německou bankovní licenci, je zajistit, aby mohla po brexitu poskytovat kontinuální podporu svým prodejcům i zákazníkům," uvedl mluvčí společnosti.
Pokud Británie opustí EU podle plánu, společnost Ford už nebude moci řídit z Británie svůj byznys v kontinentální Evropě.
Zdroj: ČTK
Aktuality

