US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,74 %
NASDAQ-0,76 %
DOW JONES-0,63 %
PX+0,00 %
ČEZ-0,38 %
NVIDIA+0,08 %

Automobilka Renault hlásí rekordní zisk i tržby

Francouzská automobilka Renault za loňský rok vykázala rekordní zisk i tržby. Firma v pátek oznámila, že její provozní zisk stoupl o 17 procent na 3,85 miliardy eur. Tržby se díky silné poptávce v Evropě zvýšily o 15 procent na 58,77 miliardy eur.

Redakce IW
Redakce IW
16. 2. 2018 | 9:46
Francie

Automobilka již dříve uvedla, že její prodej v loňském roce vzrostl o 8,5 procenta na 3,76 milionu vozů. Firma zaznamenala rekordní odbyt u hlavní značky Renault i u rumunské nízkonákladové značky Dacia. Letos očekává další růst, zejména díky vyšší poptávce v zahraničí a novým modelům.

Příznivé hospodářské výsledky by mohly upevnit pozici generálního ředitele Carlose Ghosna, který čelí ze strany francouzské vlády tlaku na prohloubení spolupráce s japonským partnerem Nissan. Vláda je s 15procentním podílem největším akcionářem Renaultu.

Automobilka ve čtvrtek uvedla, že na červnové valné hromadě požádá akcionáře, aby schválili Ghosnovo setrvání v čele podniku po další čtyřleté funkční období.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AutaEvropské akcieFrancieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny