Tržby a zisk klenotnictví Tiffany ve čtvrtletí překonaly odhady

Tržby a zisk amerického klenotnictví Tiffany & Co ve čtvrtém čtvrtletí překonaly odhady. Více šperků firma podle svého pátečního sdělení prodala zejména v Číně a na americkém kontinentu. Čisté tržby ve čtvrtletí do konce ledna vzrostly o 8,5 procenta na 1,33 miliardy dolarů. Čistý zisk se snížil na 61,9 milionu dolarů ze 157,8 milionu USD ve stejném období předchozího roku, ale rovněž překonal odhady.
Analytici v průměru očekávali tržby 1,31 miliardy dolarů, uvedla agentura Reuters. Na poklesu zisku se podílely hlavně mimořádné daňové položky. Bez jejich započtení by se čistý zisk zvýšil o 15 procent na 208 milionů dolarů.
Firma v několika uplynulých čtvrtletích zaznamenala pokles prodeje. Rozhodla se proto přilákat nové zákazníky nabídkou levnějších stříbrných šperků a domácích předmětů každodenní potřeby.
V Jižní a Severní Americe, které se na celkových tržbách firmy podílejí téměř z poloviny, se tržby zvýšily o pět procent na 619 milionů dolarů. V Asii a Tichomoří činil nárůst 13 procent.
Za celý rok se čisté tržby klenotnictví zvýšily o čtyři procenta na 4,2 miliardy dolarů. Čistý zisk se snížil o 17 procent na 370,1 milionu dolarů, bez započtení mimořádných položek v souvislosti s daňovou reformou byl ale o deset procent vyšší a činil 516 milionů dolarů.
Zdroj: Bloomberg, ČTK