US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,06 %
NASDAQ-0,06 %
DOW JONES-0,17 %
PX+0,33 %
ČEZ-0,22 %
NVIDIA+0,44 %

Objem veřejných zakázek v Česku v 1. čtvrtletí vzrostl téměř o polovinu

Veřejní investoři v Česku zadali v prvním čtvrtletí firmám 6 655 zakázek za 111,3 miliardy korun. Hodnota vzrostla meziročně o 47,7 procenta, počet zůstal na stejné úrovni. Objem nově vypsaných zakázek meziročně vzrostl zhruba o desetinu. Vyplývá to z údajů analytické společnosti CEEC Research.

Redakce IW
Redakce IW
27. 4. 2018 | 14:59
Česká republika

"Dosavadní letošní vývoj hodnotím velmi pozitivně. Zakázek, a tudíž práce, je na trhu dostatek. Chybí mi však lepší plánování a načasování těchto akcí. Očekávám, že tento zakázkový boom bude trvat ještě příští rok a poté se můžeme zase pomalu připravovat na horší časy," uvedl obchodní ředitel projektové společnosti Valbek Lukáš Hruboň.

Meziroční nárůst je ovlivněn několika velkými zakázkami ze začátku letošního roku. Největší zakázku za 14 miliard korun na rámcovou smlouvu o poskytování dodávek určených druhů minerálních olejů prostřednictvím železnice zadala v lednu společnost Čepro.

Největší objem veřejných zakázek připadá dlouhodobě na stavebnictví, v prvním čtvrtletí to podle údajů inženýrské společnosti ÚRS Praha byly téměř dvě pětiny. Pět zakázek překročilo miliardu korun. Největší byla modernizace traťového úseku Praha-Hostivař - Praha hlavní nádraží za 4,22 miliardy korun. Správa železniční dopravní cesty ji zadala sdružení firem Metrostav, Swietelsky Rail CZ a SMP CZ.

Hodnota nově vypsaných veřejných zakázek do konce března meziročně vzrostla o 11 procent na 60,7 miliardy korun. Počet se zvýšil rovněž o 11 procent na 2 257. Největší zakázku v březnu za 2,25 miliardy korun vyhlásilo ministerstvo vnitra na rámcovou dohodu o dodávkách osobních automobilů v policejním i běžném provedení na období 2018 až 2021.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Česká republika
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko