US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,88 %
NASDAQ+1,31 %
DOW JONES+0,38 %
PX+0,89 %
ČEZ+1,17 %
NVIDIA+3,58 %

Amazon: Bez dohody o brexitu hrozí občanské nepokoje

Pokud Británie opustí Evropskou unii bez dohody o brexitu, hrozí do dvou týdnů občanské nepokoje. Myslí si to ředitel britské divize amerického internetového gigantu Amazon Doug Gurr. Amazon přišel s tímto varováním podle listu The Times jako první technologická firma na pátečním setkání zástupců velkých firem s novým britským vyjednavačem o brexitu Dominikem Raabem.

Redakce IW
Redakce IW
23. 7. 2018 | 14:16
Amazon

S tímto nejhorším scénářem prý jeho firma ve svých plánech kalkuluje. Gurrova poznámka ostatní hosty velmi překvapila, někteří se k předpovědi Amazonu postavili skepticky.

Mluvčí Amazonu odmítl zprávu potvrdit, ale nevyvrátil ji. Dodal ale, že společnost stejně jako ostatní zvažuje různé scénáře, i ty velmi nepravděpodobné, aby mohla poskytovat spolehlivé služby svým zákazníkům a malým firmám, které na ni spoléhají.

Že je odchod Británie z EU bez dohody nyní velmi pravděpodobný, řekl dnes novinářům nový britský ministr zahraničí Jeremy Hunt. Odůvodnil to tvrdým postojem vyjednavačů brexitu za EU, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AmazonEvropská unieSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny