US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,47 %
NASDAQ+0,98 %
S&P 500+0,78 %
ČEZ-0,32 %
KB-0,38 %
Erste+1,01 %

Tabákové výrobky čeká další zvýšení spotřební daně

Resort zdravotnictví ve spolupráci s národní protidrogovou koordinátorkou při úřadu vlády Jarmilou Vedralovou připravuje návrh na další zvýšení spotřební daně u tabákových výrobků. Návrh by měl být vypracován v dohledné době, následovat budou jednání s ministerstvem financí. V současnosti spotřební daň dosahuje 2 236 Kč na jeden kilogram tabáku.

Redakce IW
Redakce IW
7. 11. 2018 | 10:03
Tabák a cigarety

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch neuvedl, o kolik chce spotřební daň zvýšit, nemělo by se podle něj ovšem jednat o skokové navýšení, proti kterému jsou také tabákové firmy. Takový růst by dle jejich vyjádření znamenal pro trh velké riziko spojené především s růstem nelegálního obchodu s tabákem.

Člen představenstva společnosti Philip Morris ČR Tomáš Korkoš uvedl, že "předpokládá, že po pozitivní zkušenosti s postupným navyšováním daně bude přistoupeno k obdobnému plánu i pro příští roky".

Zdroj: ČTK

DaněPhilip Morris ČRTabák a cigarety
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

S&P 500: Největší firmy táhnou trh nahoru. A vám to vadí?!

S&P 500: Největší firmy táhnou trh nahoru. A vám to vadí?!

8. 8.-Andrej Rády
Americké akcie