US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,63 %
NASDAQ+0,47 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Kanada propustila finanční ředitelku Huawei na kauci

Kanadský soud v úterý propustil na kauci ve výši deset milionů kanadských dolarů finanční ředitelku kanadské pobočky Huawei Meng Wan-čou. Informovala o tom agentura AP. Žena byla zatčena na žádost Spojených států 1. prosince, což vyvolalo diplomatické napětí mezi oběma severoamerickými státy a Čínou a také zkomplikovalo jednání o obchodních vztazích mezi USA a Čínou.

Redakce IW
Redakce IW
12. 12. 2018 | 2:17
Kanada

Po třídenním jednání soud přistoupil na kauci, ale Mengové nařídil nosit elektronický kotníkový náramek, odevzdat cestovní pasy a zůstat ve Vancouveru. Během noci se musí zdržovat v jednom ze svých dvou vancouverských bytů.

Úterní rozhodnutí soudu se v zaplněné soudní síni setkalo s potleskem místní čínské komunity, jejíž příslušníci přišli vyjádřit Mengové podporu.

Kanadský ministr pro veřejnou bezpečnost Ralph Goodale v úterý potvrdil zadržení kanadského občana v Číně. Podle médií je zadrženým bývalý diplomat Michael Kovrig a možná šlo o odvetu za zatčení Mengové.

Zdroj: ČTK

ČínaKanada
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná