US MARKETZavírá za: 5 h 24 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+6,75 %
AAPL+1,02 %

Britská sázková kancelář William Hill uzavře třetinu poboček

Jedna z největších britských sázkových kanceláří William Hill zruší na 700 poboček, tedy zhruba třetinu své sítě. V ohrožení se ocitne na 4 500 pracovních míst. Firma tak reaguje na přísnější pravidla, která v dubnu schválila britská vláda ve snaze ochránit hráče před příliš velkou ztrátou peněz v krátkém čase. Od té doby společnost podle svého čtvrtečního sdělení zaznamenala "výrazný propad" příjmů z hraní na sázkových automatech.

Británie na jaře nařídila, že hráči budou napříště moci jednorázově strojově vsadit nejvýše dvě libry. Dříve bylo možné na vysoce návykových výherních automatech vsadit až 100 liber každých 20 vteřin, což hráče rulety, blackjacku, binga nebo dostihů velmi rychle připravovalo o spoustu peněz.

William Hill, jenž zaměstnává 12 500 lidí, uvedl, že s uzavíráním poboček začne ještě před koncem roku. Kterých sázkových kanceláří se restrukturalizace dotkne, zatím není známo. Podle zpravodajského serveru BBC ale byli jejich zaměstnanci již informováni začátkem týdne.

Uzavřením až 1 000 poboček pohrozil kvůli omezení výše sázek i konkurent firmy William Hill, společnost GVC. Podle agentury Reuters uzavírání kamenných sázkových kanceláří uspíší přechod na internetové sázky.

Zdroj: ČTK

Sázky a hazardSpojené království
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika