US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,03 %
NASDAQ-0,09 %
DOW JONES-0,04 %
PX+0,00 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA+1,78 %

Avast: Bývalý šéf prodává ve zrychleném úpisu 18 milionů akcií firmy

Bývalý generální ředitel vývojáře antivirového softwaru Avast Vincent Steckler prodává ve zrychleném úpisu 18 milionů akcií firmy. Objem představuje 1,8 % celkového počtu akcií společnosti, což při průměrném denním zobchodovaném objemu v Londýně znamená necelých 10 dnů obchodování.

Redakce IW
Redakce IW
21. 11. 2019 | 11:02
Avast

Podle agentury Bloomberg jsou už akcie upsány, ale cena prodeje zatím není známa. "Očekáváme, že akcie budou prodány s mírným diskontem ke středeční zavírací ceně 444,2 GBp (131 Kč)," poznamenal analytik Pavel Ryska z J&T Banky.

Vincent Steckler skončil v Avastu v létě a akcie společnosti prodával už dříve. "To, že bude bývalý šéf svůj podíl prodávat, se dalo čekat. Od léta vzrostly akcie Avastu asi o 50 %. Vzhledem k prodeji tohoto objemu může být další růst jejich ceny krátkodobě omezen," říká analytik Miroslav Frayer z Komerční banky.

Zdroj: Komerční banka, J&T Banka

Aktualita pro rok 2026

Akcie ČRAvastManagement
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny