US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,01 %
NASDAQ+0,05 %
S&P 500+0,07 %
ČEZ+0,08 %
KB-0,19 %
Erste-0,62 %

Rozhodnutí Volkswagenu o novém závodě v Turecku bude nejdříve v únoru

Automobilka Volkswagen se rozhodla věnovat více času rozhodnutí o výstavbě nové továrny v Turecku. Konečné rozhodnutí by mělo padnout nejdříve v polovině prvního čtvrtletí příštího roku, uvedla agentura DPA s odvoláním na informované zdroje z koncernu. Časopis Automobilwoche předtím uvedl, že rozhodnutí nebude dříve než v únoru. Závod by měl vyrábět také vozy značky Škoda.

Redakce IW
Redakce IW
14. 12. 2019 | 8:14
Volkswagen

Pokud by se automobilka nakonec rozhodla, že závod v Turecku nepostaví, chce rozšířit některý ze stávajících závodů. V tomto případě by měly mít dobré šance továrny ve východní Evropě. Podle zdrojů se mluví o Bratislavě.

Volkswagen na začátku října oficiálně založil dceřinou společnost v Turecku a uvedl, že je v závěrečné fázi jednání o výstavbě továrny. Původně chtěl rozhodnout o novém závodě do konce roku. Kvůli vojenským operacím Turecka v Sýrii ale plány odložil.

Do nového závodu má být přesunuta výroba vozů z továrny v německém Emdenu, mimo jiné se zde mají vyrábět modely Passat a Superb. Podle dřívějších informací zdrojů by nová továrna měla ročně vyrábět 300 000 aut na export do východní Evropy. Závod by měl přijít na více než jednu miliardu eur a zaměstnat skoro 4 000 lidí.

Zdroj: ČTK

AutaTureckoVolkswagen
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Greed Is Good aneb Kdo se bojí, nesmí do akciového lesa

Greed Is Good aneb Kdo se bojí, nesmí do akciového lesa

11. 8.-Andrej Rády
Americké akcie