US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,63 %
NASDAQ+0,47 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Credit Suisse zvýšila zisk, ale varovala před možnými dopady viru

Švýcarská banka Credit Suisse Group v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 75 % na 1,31 miliardy švýcarských franků (34,4 miliardy Kč). Zároveň ale ve zprávě o hospodaření dnes upozornila, že její výsledky v dalších čtvrtletích by mohla ovlivnit koronavirová krize.

Redakce IW
Redakce IW
23. 4. 2020 | 10:01
Evropské banky

Čtvrtletní zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 997 milionů švýcarských franků.

K růstu zisku přispěly jednorázové příjmy. Banka rovněž upozornila, že její příjmy z obchodování s cennými papíry podpořily výkyvy na finančních trzích a mimořádně vysoká aktivita klientů.

Credit Suisse si během prvního čtvrtletí s ohledem na obtížné ekonomické podmínky vytvořila dodatečné rezervy přesahující miliardu švýcarských franků. Upozornila ale, že ke zvyšování rezerv bude možná nucena přikročit i v dalších čtvrtletích. Rozsah negativního hospodářského vlivu koronavirové krize je podle ní stále obtížné posoudit.

"Díky své silné pozici z hlediska kapitálu a likvidity jsme dobře připraveni k podpoře svých klientů, zaměstnanců a komunit v nadcházejících čtvrtletích, kdy očekáváme přetrvávající nejistotu související s nemocí covid-19," prohlásil výkonný ředitel Thomas Gottstein.

Gottstein se do čela podniku postavil teprve v únoru. Jeho předchůdce Tidjane Thiam odstoupil z funkce v důsledku skandálu kolem špehování manažerů banky, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Evropské bankyKoronavirusVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná