US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,06 %
NASDAQ-0,06 %
DOW JONES-0,17 %
PX+0,52 %
ČEZ-0,22 %
NVIDIA+0,44 %

Zisk nízkonákladových aerolinek Wizz Air v loňském finančním roce stoupl o 30 %

Maďarské nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air vzrostl v loňském fiskálním roce očištěný čistý zisk o 30 % na 344,8 milionu eur. Firma však ve středečním prohlášení odmítla poskytnout výhled na letošní fiskální rok, který začal v dubnu, kvůli pandemii covidu-19, která výrazně omezila lety.

Redakce IW
Redakce IW
3. 6. 2020 | 15:53
Evropské akcie

Výnosy podniku za rok do konce března stouply o 19 % na 2,76 miliardy eur a tržby z prodeje letenek se zvýšily o 10,4 % na 1,5 miliardy eur. Počet přepravených cestujících vzrostl o 16 % na 40 milionů. Obsazenost letadel se zvýšila o 0,8 procentního bodu na 93,6 %.

Celkové provozní náklady loni stouply o 23,5 % na 2,42 miliardy eur. Z toho náklady na pohonné hmoty se zvýšily o 31,2 % na 876 milionů eur.

Generální ředitel József Váradi uvedl, že zatím je příliš brzy na poskytnutí podrobnějšího výhledu na letošní fiskální rok kvůli přetrvávající nejistotě související s šířením nemoci covid-19. Pandemie výrazně omezila letecký provoz a zatím není jisté, jak se bude poptávka dále vyvíjet.

Aerolinky po celém světě již oznámily, že budou propouštět a budou muset snížit počty letadel, aby přežily pandemii. Ta nejméně na deset týdnů zastavila leteckou dopravu a aerolinky tak zůstaly bez příjmů. Wizz Air zrušil tisíc pracovních míst, firma má však dostatek hotovosti. Podle dnešního prohlášení má k dispozici 1,5 miliardy eur.

Wizz Air je třetí největší nízkonákladovou společností v Evropě za Ryanairem a easyJetem. Je také jednou z prvních firem, která v květnu obnovila část letů a minulý týden oznámila, že otevře nové základny, napsaly agentury MTI a Reuters.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

DopravaEvropské akcieVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko