US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,53 %
NASDAQ-1,00 %
DOW JONES-0,09 %
PX-0,31 %
ČEZ+0,59 %
NVIDIA-1,98 %

Španělská centrální banka: Přísná karanténa zhorší očekávanou krizi

Guvernér španělské centrální banky v úterý varoval, že přísnější karanténní opatření proti nynější vlně pandemie nemoci covid-19 by mohla způsobit horší krizi, než byl dosud nejpesimističtější odhad banky. Španělsko patří k zemím, které pandemie zasáhla nejvíce. Koronavirem se zde nakazilo přes 813 000 lidí, přes 32 200 jich zemřelo. Centrální banka očekává, že tamní hospodářství letos poklesne o 10,5 až 12,6 procenta.

Redakce IW
Redakce IW
6. 10. 2020 | 17:36
Španělsko

"Nemůžeme vyloučit horší vývoj než v tom pesimističtějším z našich dvou scénářů," konstatoval šéf centrální banky Pablo Hernández de Cos před poslanci. Vyzval zároveň k politické a sociální shodě v tom, jak se s ekonomickými dopady koronavirové krize vyrovnat. V zemi se ohledně přístupu ke krizi stupňují politické třenice.

De Cos dále politiky nabádal ke strukturálním změnám pracovního trhu, aby se zvýšila produktivita. Vláda by podle něj v krátkodobém horizontu měla dále stimulovat ekonomiku, aby proplula krizí.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Centrální bankyKoronavirusKrizeŠpanělsko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko